Яна ШЕМЯКІНА: “Це перша і така довгоочікувана медаль на чемпіонатах світу!”

Олімпійська чемпіонка розповіла про свій бронзовий успіх в Казані.
{{image::files/photo/firstpage/1Yana-ShEMYaKINA.JPG?width=350[&]height=300[&]mode=proportional[&]rel=}}
Українська шпажистка Яна Шемякіна в неділю ввечері завоювала бронзову медаль в особистих змаганнях на чемпіонаті світу в Казані. У розмові олімпійська чемпіонка-2012 зазначила, що вона трохи засмучена поразкою в півфіналі італійці Роселлі Фьяміньо з різницею в один укол, але водночас і задоволена першою в кар’єрі нагороді світової першості.
– Ви задоволені завоюванням бронзової медалі, чи все-таки хотілося більшого?
– Я засмутилася – бо була в кроці від медалі іншого гатунку, більш цінної. Але, одночасно, і задоволена результатом. Це довгоочікувана медаль. Все-таки ніколи у мене не було нагород на дорослих чемпіонатах світу!
– У чому секрет Фьяміньо, у якої раніше особливих особистих досягнень не було, але вона і вас, олімпійську чемпіонку, у півфіналі пройшла, і у фіналі в іншої – німкені Брити Хайдеманн виграла?
– Вона, в принципі, раніше етапи Кубка світу вигравала, і завжди в національній збірній Італії була присутня. Ну і фортуна в неділю була на її боці. Вона показала рівень свого фехтування, але вважати її непереможною – теж не можна. Фехтування тим і цікаво, що часто трапляється несподівана розв’язка. Просто я десь сама не дотягла, зупинилася в останній момент, коли цього робити не треба було …
– На цьому чемпіонаті світу бої у вашому виконанні були не результативними: рахунки 6:4, 9:8 … Та й півфінальну гру не можна було назвати такою. З чим пов’язана ця обережність?
– Взагалі-то найважче мені було фехтувати проти своєї, Олени Кривицької. Ми один одного дуже добре знаємо, і всі її помилки, мої помилки дуже добре «читаються». Але коли виграла у Олени, зрозуміла, що зможу далі йти.
В цілому чемпіонат світу – відповідальний турнір, тут всі фехтують на дальній дистанції і ніхто нікуди не поспішає. Ось і я намагалася з більш слабкими суперницями не поспішати, «вигравати класом», розумно і тактично підходячи до бою. Головне, в цій ситуації не можна було недооцінювати суперниць. Мені тут, звичайно, говорили: «Ну, японка … Ну, з Гонконгу …». Але, насправді, вони до цього обігравали дуже сильних суперниць. Так що в моєму випадку можна було рватися вперед і програти. Але краще – хай і з одним уколом, але виграти.
– Попереду командні змагання з жіночої шпаги. На який результат на них претендуватиме збірна України?
– Ми, швидше за все, в 1/8 будемо фехтувати з командою Італії. Так що я знову зможу зустрітися з Фьяміньо, буду тепер намагатися не допускати тих помилок, які зробила в особистих змаганнях. В цілому хотілося б знову бути з медаллю. А як складеться – Бог покаже.
За матеріалами: xsport.ua