Львівська шпажистка Почкалова виграла стартовий етап Кубка світу 2014-15

В італійському Леньяно стартував Кубок світу з фехтування на шпагах серед жінок. На першому етапі на фехтувальні доріжки муніципального Палацу спорту вийшли 218 шпажисток, шестеро з яких представляли Україну. Одна з них й зійшла на найвищу сходинку п’єдесталу пошани.
Перемогу святкувала Анфіса Почкалова. Вихованка заслужених тренерів України Андрія Орліковського та Зоряни Семеряк, вдало подолавши кваліфікаційний бар’єр, на шляху до п’єдесталу пошани у турі прямого вибування почергово перемогла співвітчизницю Олену Кривицьку з Тернополя (15:13), кореянку Чой Інджеонг (15:14), Марі Флоренс Кандассамі з Франції (15:10) та естонку Катріну Лехіс (15:12).
Зазначимо, що остання в 1/16 фіналу з перевагою в один укол (15:14) взяла гору над олімпійською чемпіонкою Лондона-2012 Яною Шемякіною.
У півфіналі на Почкалову чекала дуель з олімпійською чемпіонкою Пекіну-2008 та срібним призером Лондона-2012 Бріттою Хайдеманн з Німеччини. Нагадаємо, на ХХХ Олімпійських іграх у столиці Великої Британії два роки тому у вирішальній дуелі саме Хайдеманн одним уколом поступилася Шемякіній. Не змогла німкеня обіграти, вже іншу українку, й цього разу. І знову все вирішив один точний укол, який першою нанесла Анфіса Почкалова – 7:6.
Не менш грізна суперниця чекала на львів’янку і в фінальній дуелі – п’ята шпага планети, румунка Ана Марія Бранза, яка в іншому півфіналі зуміла перемогти володаря Кубка світу минулого сезону та лідера поточного рейтингу Міжнародної федерації фехтування (FIE) Емеше Сас з Угорщини. Принагідно зазначимо, що Анфіса перед стартом нового сезону у рейтингу FIE займала далеке 122-е місце.
Вирішальний двобій стартового етапу Кубка світу сезону-2014/2015 видався напрочуд драматичним для обох спортсменок – ні Почкаловій, ні Бранзі ніяк не вдавалося відірватися у рахунку від суперниці на комфортну відстань. Тож у підсумку вкотре все вирішував один укол. У кульмінаційний момент «золотої» дуелі міцнішими виявилися нерви у Анфіси Почкалової, яка й здобула перемогу з мінімальною перевагою – 13:12.
За матеріалами: zik.ua