На Чемпіонаті світу 2015 у Москві збірна команда шпажисток зуміла піднятися на третю сходинку п’єдесталу пошани

На Чемпіонаті світу 2015 у Москві збірна команда шпажисток зуміла піднятися на третю сходинку п’єдесталу пошани, через 17 років після того, як аналогічна нагорода була завойована на Чемпіонаті Світу 1998 року.
Свій шлях збірна України в складі Яни Шемякіной, Олени Кривицької, Ксенії Пантелеєвої й Анфіси Почкалової почала з 1/16 фіналу, де без проблем обіграла збірню Казахстану (45:29). За потрапляння у вісімку нашим дівчатам протистояла досить сильна команда Швеції – 6 номер світової класифікації, але й тут українки не стушувалися й здобули перемогу з рахунком 45:41.
У чвертьфіналі нашій команді довелося боротися зі збірною Японії, яка щаблем раніше умудрилася вибити з боротьби Естонію. Для тих читачів, яким не знаком розклад сил у шпажному жіночому фехтуванні уточнимо, що естонки займали третю позицію у світовій класифікації, а от японки перебували всього лише на 19-тій.
Здавалося, що для нас Японія – подарунок долі, адже з естонками боротися було б несказанно важче, однак уявлення про легкість майбутньої зустрічі було оманним. Не проста виявилася команда країни висхідного сонця – у шостому матчі японки вперше вирвалися вперед 24:23 і далі укол за уколом тільки нарощували перевагу. У підсумку на фінальний дев’ятий бій Яна Шемякіна виходила уступаючи цілих 5 уколів – 29:34. Здавалося що, путівка в півфінал уже в кишені в японок, але витримка й майстерність Яни змогли зробити справжнє чудо. Шемякіна зуміла не просто відіграти всі 5 уколів за три хвилини основного часу, але й нанести вирішальний туше на додатковій хвилині – 37:36!
У півфіналі нам протистояла збірня Румунії. Усю зустріч команди фехтували на рівних, і підсумок двобою визначив фінальний бій Шемякіна – Сімона Герман. Обидві спортсменки стартували з рівною кількістю очок – 20:20 і так довго примірялися одна до одної, що суддя достроково завершив основний двобій. Тепер спортсменкам потрібно було фехтувати всього одну хвилину й, якби рахунок був рівним, то перемогу одержала Шемякіна, тому що викинутий випадковим чином пріоритет був на її стороні. У такій ситуації Греман нічого не залишалося, крім як атакувати й уже на 13-тій секунді її зусилля увінчалися успіхом – 21:22. Тепер дію у відповідь повинна була зробити Яна, і укол не змусив себе чекати – 22:22. Далі ініціатива знову перейшла до Греман – 23:22, але Яна відразу відновила рівновагу – 23:23. І от, коли на табло залишалося всього 9 секунд, Герман нанесла 24 укол. Часу скорочувати розрив майже не було, і із трьох відчайдушних атак Яни успіхом завершилася тільки одна… Підсумок зустрічі – 27:24 на користь Румунії.
Тепер українки мали боротися за бронзову нагороду зі збірною Франції. Увесь матч, на відміну від попередніх зустрічей, проходив повністю під контролем української сторони, і невелику інтригу француженкам удалося створити все в тому ж фінальному дев’ятому двобої. За 3 хвилини чистого часу Яні Шемякіной удалося нанести 12 уколів а її суперниці Марі Флоренс Кандасаммі – цілих 17, однак розрив, який так ретельно нарощували українки всю зустріч, допоміг Яні здобути перемогу з рахунком 44:42 і завоювати для себе й своєї команди бронзову нагороду Чемпіонату Світу 2015.