Галицькі шпажистки вибороли для України командну олімпійську ліцензію на Ігри-2016

У Буенос-Айресі завершився черговий етап Кубка світу з фехтування на шпагах серед жінок сезону-2015/2016. Змагання у столиці Аргентини стали останніми у боротьбі за путівки на командний турнір шпажисток в рамках ХХХІ літніх Олімпійських ігор-2016, які в серпні нинішнього року пройдуть у Ріо-де-Жанейро.
Завоювавши на минулорічному Чемпіонаті світу-2015 бронзові нагороди, українська збірна шпажисток, в складі якої виступали виключно вихованки галицької школи фехтування (львів’янки Яна Шемякіна, Анфіса Почкалова і Ксенія Пантєлєєва та Олена Кривицька з Тернополя), зробили серйозну заявку на те, аби взяти участь в олімпійському турнірі Ігор-2016 у Ріо. Втім, як засвідчив подальший розвиток подій, здобути квиток до Бразилії виявилося не так просто. Командних ліцензій було лише вісім, а охочих їх вибороти значно більше.
Українки не надто вдало виступили на двох попередніх етапах Кубка світу і в підсумку перед вирішальним турніром у Аргентині опустилися в олімпійському відборі з третьої позиції, яку займали після світового форуму у Білокаменній, на сьому. При цьому до Буенос-Айресу підопічні Андрія Орліковського відправлялися без жодних гарантій, що додому вони повернуться у статусі учасників Олімпіади-2016 в сусідній з Аргентиною Бразилії. Адже буквально на п’яти нашим дівчатам наступали збірні Франції та Італії. А ще в разі, якби команда США в підсумковому олімпійському рейтингу піднялася з шостого місця на четверте, що було цілком реально, то вона б отримала пряму путівку (1 – 4 місця світового рейтингу), а збірна Венесуели, яка йшла аж на 16-й позиції, стала б володаркою ліцензії, що FIE (Міжнародна федерація фехтування) виділяє згідно з квотою для чотирьох континентальних зон – по одній для Європи, Північної і Південної Америки (спільно), Азії і Австралії (спільно) та Африки. Тож варіантів розвитку подій і розв’язки для збірної України перед початком командного турніру було більш, ніж достатньо.
На відміну від двох попередніх етапів у Китаї та Іспанії, в Аргентині заявилися лише 19 команд, тож українки свої виступи розпочали зі стадії 1/8 фіналу – тої самої, яку не вдалося їм подолати ні в Піднебесній, ні в столиці Каталонії. І одразу турнірна доля звела наших дівчат в очному протистоянні зі збірною Франції – прямим конкурентом за путівку в Ріо-2016.
Треба віддати належне як самим галичанкам, так і їхньому наставнику Андрію Орліковському, який зумів належним чином налаштувати своїх підопічних на надважливу зустріч. В принципі, налаштовувати нікого особливо й не було потреби – адже усі розуміли, що в разі поразки про командний олімпійський турнір можна забути, а в особистому Україну представлятиме максимум одна шпажистка.