Визначено володарів ювілейної премії “Герой спортивного року-2015”

8 квітня в Київському національному академічному театрі оперети, відбулася Всеукраїнська урочиста церемонія «Герої спортивного року-2014», що традиційно проводиться в честь найкращих спортсменів, тренерів та фахівців спорту.
Ось уже десятий рік поспіль Національний олімпійський комітет України спільно з Міністерством молоді та спорту вшановує кращих з кращих зірок спорту.
Розділити свято разом з атлетами прийшли їх наставники, видатні діячі в сфері спорту, культури, політики. Від імені Уряду та Прем’єр-міністра України спортивну громаду привітав Міністр молоді та спорту Ігор Жданов. Він подякував спортсменам та відзначив особливу вагу їх досягнень у таких нелегких для нашої країни час.
З вітальним словом до лауреатів «спортивного Оскара» звернувся і президент Національного олімпійського комітету Ігор Бубка: «Ще будучи спортсменом мріяв, щоб у нас з’явилася така Церемонія, щоб наполеглива праця атлетів, тренерів, фахівців отримала гідну оцінку, щоб вся країна почула їх імена! Час лунає дуже швидко й вже промайнуло десять років як ми започаткували цю чудову традицію».
Для трьох спортсменів Олега Вереняєва, Жана Беленюка та Ігоря Радівілова ця церемонія стала дійсно особлівою – вони стали власниками квартир. Житлові сертифікати вони отримали з рук голови Київської міської адміністрації Віталія Кличка.
Переможці та номінанти однієї з найголовніших спортивних подій року були традиційно нагороджені не лише ексклюзивними статуетками та дипломи, а й цінними призами від спонсорів проекту.
Рішенням Спортивної Академії тріумфаторами «Героя спортивного року 2015» стали:
Найкращий спортсмен року – Жан Беленюк,чемпіон світу-2015, срібний призер І Європейських ігор із греко-римської боротьби
Найкраща спортсменка року – Валентина Семеренко– переможниця та бронзова призерка Чемпіонату світу (мас-старт, спринт), чемпіонка Європи з біатлону (естафета).
Найкращий тренер року – Генадій Сартинський– особистий тренер срібного призера Чемпіонату світу, дворазового чемпіона Європи та Європейських ігор зі спортивної гімнастики Олега Вереняєва
Найкраща команда року (збірна) – Чоловіча збірна з фехтування на шпагах(Дмитро Карюченко, Богдан Никишін, Максим Хворост, Анатолій Герей), чемпіони світу
Сенсація року – Павло Тимощенко,чемпіон світу з сучасного п’ятиборства;
Разом із олімпійцями (неолімпійські види спорту) – Марія Музичук,чемпіонка світу з шахів;
Сильні духом (паралімпійські види спорту) – Дмитро Виноградець,чотириразовий чемпіон світу з плавання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату (50 м вільним стилем, 200 м вільним стилем, 50 м на спині, 150 м комплексне плавання) та найкращий спортсмен чемпіонату світу-2015 серед членів національної паралімпійської збірної команди з плавання
Олімпійська надія України – Юлія Журавок, чемпіонка та бронзова призерка чемпіонату світу з біатлону серед юніорів (індивідуальна гонка, гонка переслідування)
Спортивна слава України – Наталія Тимошкіна, чемпіонка Ігор ХХІ Олімпіади 1976 року в Монреалі згандболу;Сергій Чухрай,триразовий чемпіон Ігор ХХІ Олімпіади 1976 року в Монреалі з веслування на байдарках і каное.